Každý startup, malá firma nebo velká společnost má povinnost se řídit jako specifický typ podnikatelského subjektu. Různé typy obchodních struktur nabízejí vlastníkům odlišné daňové výhody, ochranu právní odpovědnosti a další výhody. Zjistěte více o různých typech podniků, abyste si mohli vybrat, jak strukturovat ten svůj způsobem, který nejlépe vyhovuje vašim jedinečným potřebám.
Co je podnikání?
Podnik je jakákoli organizace, ve které osoba nebo skupina lidí sdružuje zdroje, aby vytvořili něco hodnotného pro širší veřejnost. Existují různé typy podniků a různé způsoby, jak strukturovat podnikání pro právní a daňové účely. Různé formy obchodních ujednání vyhovují různým typům potřeb podnikatelů a investorů.
7 různých typů podniků
K vytvoření a udržení podnikání můžete použít různé přístupy. Při sledování svých vlastních podnikatelských cílů mějte na paměti těchto sedm typů obchodních struktur:
1. Korporace C : Když založíte korporaci C nebo společnost C, předáte většinu vlastnického podílu ve vaší společnosti skupině akcionářů. Tato obchodní struktura vás jako částečného vlastníka a všechny vaše spoluakcionáře chrání před jakoukoli osobní odpovědností v případě soudního sporu, protože C corp existuje jako samostatný právní subjekt. Pro daňové účely budete muset platit podnikové daně z příjmu právnických osob a také daně z příjmu fyzických osob.
2. Generální partnerství : Pozitivní je, že veřejná partnerství patří k nejjednodušším typům podniků. V této struktuře vstupujete do podnikání s vybranou skupinou komplementářů a máte vysokou míru flexibility. Na negativním konci má každý partner neomezenou odpovědnost – což znamená, že vláda může zabavit aktiva z kteréhokoli z jejich osobních bankovních účtů za účelem náhrady škod v případě soudního sporu nebo k pokrytí nezaplacených dluhů společnosti.
3. Korporace S : Tento typ korporace (také známý jako S corp) má představenstvo , ale vláda těmto lidem umožňuje platit veškeré daně za jejich podnikání z jejich osobních výnosů. To umožňuje sboru S vyhnout se dvojímu zdanění, kterému čelí sbor C. Abyste se kvalifikovali pro toto označení, vaše společnost S corp musí mít méně než sto akcionářů.
4. Společnost s ručením omezeným (LLC) : Právní struktura LLC nabízí maximální ochranu odpovědnosti pro všechny její členy, pokud jde o osobní majetek. LLC také nabízejí velkou míru flexibility, pokud jde o placení daní. Členové se mohou rozhodnout, zda budou platit sazby daně z příjmu právnických osob za své LLC nebo platit prostřednictvím svých přiznání k dani z příjmu, pokud předloží příslušnou dokumentaci a zdůvodní, proč si vybrali jednu možnost před druhou.
5. Komanditní společnost : Při uzavírání nového obchodního partnerství se vy a vaši kolegové možná budete chtít chránit před některými závazky společnými pro veřejné obchodní společnosti. Komanditní společnosti vám to umožňují a zabraňují tomu, aby se váš osobní majetek dostal na stůl v případě soudního sporu nebo jiné podobné nešťastné okolnosti.
6. Nezisková společnost : Tato forma obchodní organizace se nesnaží vytvářet zisky pro vlastníky nebo akcionáře. Obecně platí, že cílem neziskových organizací je přispívat k širšímu veřejnému blahu. Aby k tomu došlo, Internal Revenue Service (IRS) uděluje neziskovým korporacím status osvobozeného od daně.
7. Jediný vlastník : Jediný podnikatel nebo majitel malého podniku může založit vlastní společnost jako jediný vlastník. V tomto uspořádání IRS zdaňuje osobní příjem vlastníka a příjmy z podnikání, jako by byly jedno a totéž. Jediný vlastník pomáhá majiteli vyhnout se dvojímu zdanění, jak by tomu bylo například v případě společnosti C. V případě soudního sporu je však možné zabavit osobní majetek majitele.
4 prvky, které je třeba zvážit před výběrem obchodní struktury
Chcete-li se rozhodnout, který typ obchodní struktury nejlépe vyhovuje vašim potřebám, budete muset zvážit určité proměnné. Zde jsou tři klíčové prvky, které je třeba zvážit:
1. Požadavky na daň z podnikání : Forma podnikání, kterou podáte, určuje, jaký druh státního a federálního daňového režimu budete dostávat. Některé podnikatelské subjekty musí například projít procesem dvojího zdanění. Jinými slovy, vlastníci platí daně z příjmu podniku i ze svých osobních výkazů příjmů . Jiné obchodní struktury umožňují investorům a vlastníkům platit pouze jedno kolo daní z jejich osobních daňových přiznání.
2. Právní odpovědnost : Různé typy obchodních struktur umožňují různé úrovně ochrany odpovědnosti. Některé vám poskytují velkou ochranu, takže se nebudete muset bát, že by vám někdo zabavil váš osobní majetek v případě soudního sporu. Ostatní si tento typ ochrany nedovolí.
3. Počet vlastníků a investorů : Při podnikání máte možnost najít partnery nebo jít sami. Existuje několik různých způsobů, jak usilovat o individuální kurz nebo skupinový podnik. Obecně platí, že čím více partnerů nebo investorů bude, tím větší přístup budete mít k podnikatelským půjčkám. Podobně osamělejší podnikatelské úsilí z vaší strany vám umožní větší kontrolu nad vaším podnikáním, než byste měli s větším týmem.
4. Státní předpisy : Když založíte podnik téměř jakéhokoli typu, zákon po vás vyžaduje, abyste poskytli alespoň nějaké informace státu – konkrétněji státnímu tajemníkovi státu, ve kterém chcete podnikat – abyste získali živnostenský list. Tyto stanovy mohou obsahovat stanovy společnosti, informace o vaší správní radě a další informace nezbytné k upevnění vaší společnosti jako právnické osoby.