Fažana – perla na istrijském pobřeží

Toto turistické letovisko se rozkládá v jihozápadní části Istrie a jeho předností jsou přenádherné oblázkové pláže. Vydejte se autem do chorvatska a zavítejte do tohoto kouzelného přístavního městečka.

Co na vás ve městě čeká?

V centru můžete navštívit některou z místních vynikajících restaurací. Ty nabízejí tradiční chorvatské pokrmy a speciality z ryb nebo mořských plodů.

K návštěvě zvou také bary, cukrárny, rybárny, obchody nebo stánky se suvenýry. V přístavu panuje pravá přímořská atmosféra. Z Fažany se můžete lodí vydat do blízkého národního parku nacházejícího se na souostroví Brijuni.

Město se pyšní hned několika krásnými oblázkovými plážemi, u kterých se můžete ubytovat. Vstup z pláží do moře je pozvolný a díky tomu je toto místo ideální volbou pro rodiny s malými dětmi. Pláže lemují borovicové háje, které poskytují příjemný stín. Samozřejmou výbavu představují plážové bary a restaurace nebo sprchy. Máte možnost zapůjčit si kajak, lehátko nebo slunečník.

V severní části města se rozkládá autokemp s pláží nabízející celu řadu atrakcí – trampolíny, minigolf, vodní skútry, nafukovací skluzavky na vodě nebo šlapadla.

V místním přístavu si můžete prohlédnout tradiční mělké rybářské loďky, které mají ploché dno. Ty se během léta používají pro závody ve veslování. K ubytování chorvatsko zvou hotely, apartmány i penziony.

Sportovní aktivity

Omrzí-li vás odpočinek na pláži, můžete se věnovat různým sportovním aktivitám. Vypravit se můžete na pěší nebo cyklistický výlet, zapůjčit si můžete kajak nebo si zahrát malou kopanou.

Kulturní akce

Během léta se zde koná několik slavností. Oblíbené jsou rybářská veselice, Festival zmrzliny nebo Slavnosti těstovin. Zábavu nabízí i centrum města.